Celotáborová hra

Který z rodů se posadí na trůn? A co je důležité při získávání nového území – spojenci či zvítězit nad nepřáteli? Hra plná taktik, získávání území i cenných surovin začíná, protože vládnout může pouze jen jeden z rodů!

Formování vlastního oddílu

Každý oddíl dostane svoji oddílovou barvu, prožije nezapomenutelné dobrodružství a stane se rodem.

Výuka základů lukostřelby

Pevná ruka, bystré oko a trochu toho štěstí. Co je potřeba u lukostřelby se dozvíte během výuky, kdy si vyzkoušíte střelbu na slaměný terč z dřevěných luků. A ten, komu to půjd,e možná trefí i terč pohyblivý nebo třeba jablko na hlavě, nebojte se, bude dřevěná!

Výuka základů šermu – německá škola/gotika 11. až 13 století

Výuka probíhá bezpečně s tzv. bacátky (molitanem obalené pvc trubky), ti šikovnější dostanou i dřevěné meče a možná, že ti nejšikovnější si zkusí šerm s opravdovým mečem! (Tupým se zakulacenou špičkou). Vyslechnete si šermířskou pohádku a naučíte se základní střeh, krok, seky a kryty a nebudou chybět ani šermířské souboje. Vysvětlíme si, jaký je rozdíl mezi scénickým a bojovým šermem a mnozí z vás se stanou „odborníky“ na filmové šermířské souboje, které vídáte v televizi.

Výuka jízdy na koni

Pro rytíře je kůň stejně nezbytný jako jeho meč, dozvíte se něco o těchto krásných zvířatech. Nejen o středověkých turnajích a válečných koník, ale i co všechno koník potřebuje, pokud si ho chcete pořídit domu, co obnáší péče o něho a co pro lidi znamená kůň. V roce 2017 budeme mít přímo na tábořišti přítomny koně, děti absolvují jezdecký výcvik podle jezdecké zdatnosti – výcvik se skládá ze dvou jezdeckých lekcí a dvou procházek do přírody. Během závěrečného dne předvedou, co se naučili během Jezdeckých her.

Návštěva pravých rytířů a středověké slavnosti

Ani praví rytíři nebudou chybět, navštíví nás SHŠ Jezerničtí páni a předvedou nám své šermířské vystoupení, pohádky a nebude chybět ani ohňová show! Připojí se k nám a společně oslavíme středověké slavnosti, během kterých nesmí chybět ani historické tance.