Kdy tábor probíhá

Ročník 2017 zrušen, již ale chystáme tábory na srpen 2018

Pro koho je tábor určen

Vzhledem k náročnosti a zaměření programu je tábor určen pro děti ve věku od 9 do 16 let. Kapacita tábora je 30 dětí na turnus, ale jsme ochotni udělat vyjímku a přijmout i několik dětí nad limit.

Co s sebou

Děti budou ve vyhrazeném čase chodit ve svých fantasy kostýmech. Chceme se co nejvíce přiblížit fantasy a středověku. Mějte toto prosím na paměti při balení dětí na tábor. Vyvarujte se proto příliš moderním výstřelkům, křiklavým barvám a velkým potiskům.

V letošním roce je i POVINNÝ fantasy kostým, nejedná se o čistě historický oděv, zde se fantazii meze nekladou. Jen prosím dodržte pár pravidel:
1. neruší pohyb(dá se v něm běhat!),
2. lze mít verzi nalehko a zazimovaná (dlouhé triko, košile, svetřík, punčochy atd.),
3. dívky mohou mít sukni (ne dlouhá, ne krátká – možnost běhání),
4. nic vyzývavého, odhalujícího (velký výstřih, krajky, průhledné)

Pokud si nejste výběrem kostýmu jisti, můžete jej předem nafotit a poslat ukázku na e-mail: tabory@aktivka.cz. Budeme se snažit kostým ohodnotit a případně najít možné řešení.

V letošním roce děti získají barevnou kápi v barvě svého oddílu. Velikost je jednotná, není tedy potřeba udávat rozměry.

Co vše je třeba na tábor se dozvíte v souboru Co s sebou na tábor.

Návod jak na historické oděvy, které dětem můžete ušít, pokud zvolíte tuto variantu oproti fantasy kostýmu.

Ubytování a vybavenost tábora

Děti jsou ubytovaní ve stanech s podsadou a stanech typu tee-pee, záchody jsou suché a chemické, hned vedle je tekoucí voda zásobovaná z vlastní studny na pozemku tábořiště. Tábořiště sousedí s rybníkem a potokem. V rybníce je možno se koupat a je zde možnost zapůjčení lodiček. V tábořišti je i indiánská sauna. Sprchování je zajištěno pomocí vojenských sprch, pro které se voda ohřívá v brutaru.

Přímo v tábořišti bude letos vystavěna ohrada a jízdárna s koňmi, Ohrada směrem do tábořiště bude mít dvojité hrazení, není tedy možné vběhnutí koně přímo mezi stany (v případě nečekané události a splašení koní).

Tábořiště Sedlo je skautským tábořištěm, nachází se ve stejnojmenné obci 20 km od Jindřichova Hradce.

Více o tábořišti se dozvíte na stránkách: tábořiště – 35. středisko skautů

Stravování

Zajištěno polní kuchyní a kamennou plotnou, po celou dobu pobytu je přítomen kuchař, který dětem vaří. Děti se aktivně podílejí na přípravě společného jídla během přidělené služby.

Vaříme staročeskou kuchyni a nechybí ani pár ryze středověkých receptů. Je možno i obstarat vegetariánskou stravu či další diety (bezlepková atd.), vše je na domluvě. Vedeme k děti k neplýtvání jídlem a učíme je odhadnout, kolik jsou schopny sníst. Děti dostanou tolik jídla, kolik jsou schopny spořádat.

Děti vedeme k dodržování pitného režimu.

Způsob dopravy

Doprava na tábor je vlastní.

Příjezd a příjem dětí probíhá  17.8. 2017 od 13:00 do 15:00 hod. Jak se k nám dostanete můžete prostudovat na mapě. Děti tento den začínají večeří. Připravte prosím dítěti vlastní svačinu.

Odjezd dětí probíhá poslední den tábora to jest  26.8. 2017. Tento poslední den probíhá “Středověké klání” při kterém děti předvedou, co se za tábor naučili (šerm, lukostřelba a jízda na koni). Program dne bude vyvěšen na webových a facebookových stránkách před začátkem turnusu. Předpokládaný začátek je v 10:00 hod dopoledne a konec mezi 16:00 a 17:00 hodinou odpoledne. VŠICHNI JSTE VÍTÁNI. Přijeďte podpořit své děti! Občerstvení je zajištěno.

Pokud si nebudete jistí, volejte na 733 118 640, Veronika Matějová

Potvrzení o bezinfekčnosti:

Aby se děti mohly účastnit tábora, je potřeba mít vyplněný dotazník o bezinfekčnosti dítěte. Můžete si jej stáhnout zde.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.